
Összegyűlt
116,890FtCél
410,000FtErdei szenzomotoros torna gyerekek fejlesztéséért
- Erdei szenzomotoros tornával segíteni a gyerekek testi, lelki és szellemi egészségét.
- Természetes környezetben javítani a gyerekek szellemi képességeit és immunrendszerét.
- Teret adni családoknak, hogy szabadidejüket minőségi együttléttel tölthessék el.
Kiken segítenél?
- Tanulási problémával, magatartászavarral, ADHD-val, vagy idegrendszeri éretlenséggel, problémával küzdő gyerekeken.
- Szülőkön, akik nem igazodnak el a gyermeknevelés útvesztőiben. Esetleg Ők maguk is önismereti foglalkozásra szorulnak.
- A társadalom jövőjének, hogy képességeiket jól kihasználni tudó, egészséges fiatalok vegyék át a stafétát.
Mivel segítesz?
- Egy Olyan gyermekfejlesztő és szülősegítő központot fenntarthatóvá tevésével, amelyet önerőből, csekély anyagi forrásból valósítottak meg, főleg önkéntes munkával, szívvel-lélekkel.
- Egy olyan modell létrehozásával, amely működőképessé alakítja át a gyermekfejlesztő és szülősegítő központot, hogy eredeti céljának megfelelően önfenntartóan bővülhessen és gyarapodhasson.
- Annak biztosításával, hogy a színes programokat befogadó központ minél több fejlesztést igénylő és egészséges gyereknek és családjuknak hosszútávon közösségi tere maradjon.
Mennyi pénzre van szükség?
410.000 Ft a projekt költségvetése
Ki a partnerünk ebben a projektben?
A Vissza a Vadonba Gyermekfejlesztő és Szülősegítő Sportegyesület
Már kimondja “Anya”! Múlik a magatartászavara! Sikeres az iskolában! Csökken a szorongása! Kalandozik a mobilozás helyett! LÉGY RÉSZESE a sikerünknek, örömünknek!
Már kimondja “Anya”! Múlik a magatartászavara! Sikeres az iskolában! Csökken a szorongása! Kalandozik a mobilozás helyett! LÉGY RÉSZESE a sikerünknek, örömünknek!
A mai mozgásszegény életmód, rohanó világunk és a média által terhelt családok élete más, mint ezelőtt. A gyerekek nagy része egy olyan környezetben nő fel, ahol nem kapcsolódik be a családok mindennapi teendőibe, mert a szülők erre nem tudnak időt szakítani. A gyerekek nem játszhatnak kint az utcán a szomszéd gyerekekkel, nem másznak fára, rengeteg tárggyal veszik magukat körbe, elvész a kreativitás. Sok gyerek túl korán kezdi a digitális eszközök használatát, melyek komoly veszéllyel járnak. Óvodás korú gyerekek már a függőség jeleit mutatják, az eszközök használata által előidézett mozgásszegény életmód pedig veszélyezteti az idegrendszerüket.
A közösségi oldalt használó tinik között megugrik a depresszió mértéke. A társadalomra olyan terheket ró a digitalizáció, ami mellett egyre kevésbé lehet szó nélkül elmenni. Ez a mozgásszegény, zombi életmód kihat a gyerekek iskolai teljesítményére, és később a való életben történő helytállásukra is.
Célunk, hogy a Vissza a Vadonba Gyermekfejlesztő és Szülősegítő Központban a fenti deficitet szakemberek, fejlesztő tornák, fejlesztőfoglalkozások, előadások, szülői körök és családbarát programok segítségével csökkentsük, és megelőzzük a gyermekeket és szüleiket ért negatív hatásokat. Biztosítani szeretnénk, hogy a színes programokat befogadó központ az erdei környezet bevonásával, mind a fejlesztést igénylő, mind az egészséges gyermekeknek, és családjuknak hosszútávon közösségi tere maradjon
A PHI Alapítvány vállalja a gyermekfejlesztő és szülősegítő központot üzletileg önfenntartóvá válásának útján vezetni, mentorálni.
A központ:
- több, mint 200 nm-nyi fejlesztőhelyiség (tornaterem, foglalkoztatók, csoport szobák)
- több, mint 600 nm akadálymentes játszótér, zökkenőmentes görkori és kismotorpálya
- 1,5-4 éveseknek kognitív fejlesztő játéktér (természetes anyagokból, természet közeli megoldásokkal)
- 5-10 éves gyermekek számára kalandjátszótér (kincses bányával, kanyonnal, kötélhidakkal, vízi architektúrákkal)
- 6-16 éves gyermekek számára erdei kerékpáros ügyességi pálya
- fejlesztésre szoruló gyermekeknek speciális, erre a célra fejlesztett szabadtéri eszközök, erdei fejlesztőtréningek, és fejlesztő ösvények
- a mozgás-, látás-, vagy hallássérült gyerekek részére külön játszóeszközök
- minden korosztálynak: mezítlábas ösvény, piknik park, bográcshelyszín, rekreációs programok, foglalkozások, terápiák
- tematikus programok: születésnapok, osztálykirándulások, csapatépítő tréningek, táborok